Analiza

Kush janë profilet e më shumë se 218 milion përdoruesve të Twitter-it (Infografik)

Publikuar , 12 Tetor 2013
0
Kush janë profilet e më shumë se 218 milion përdoruesve të Twitter-it (Infografik)

twitterStrukturat e përdoruesve në rrjetet sociale gjithmonë janë objekt i diskutimeve dhe analizave të shumta, ndërsa në fund sigurisht askush nuk e di realisht të sqarojë se kush në fakt e përdor atë shërbim të caktuar.

Dyshja nga portali Joy of Tech, Nitrozac & Snaggy sjellin pikëpamjet e tyre të ndarjes së përdoruesve të Twitter-it, shërbim ky i cili sipas statistikave të fundit ka më shumë se 218 milion përdorues në bazë mujore.

Këtu u gjend gjithçka, nga prindër të cilët spiunojnë fëmijët e tyre, prindër të cilët hapin llogari në Twitter për fëmijët e sapo lindur e të tjera… Infografikun e kësaj analize mund ta shihni më poshtë. (PCWorld Albanian)

twitteripo

LEXO EDHE:  Rrjetet sociale, thikë me dy presa për gratë politikane

Lajmet e fundit>