Harduer

Ky është telefoni i parë në botë me 5G

Publikuar , 25 Dhjetor 2018
0
Telefoni vjen me standartet ushtarake rezistencës ndaj pluhurit, përplasjeve, ujit dhe lagështirës. Ky është telefoni i parë në botë me 5G

Bota po përgatitet për kalimin në teknologjinë 5G ndërsa prodhuesit kanë filluar të sjellin telefonët e parë me rrjetin e gjeneratës së re.

Ata që nuk presin dot më shumë për teknologjinë tashmë mund të kenë telefonin e parë 5G dhe është prodhuar nga Ulefone.

Armor 6 është dizajnuar për ti rezistuar kushteve më ekstreme dhe vjen me certifikimin IP68/P69K.

Telefoni vjen me standardet ushtarake rezistencës ndaj pluhurit, përplasjeve, ujit dhe lagështirës.

Gjithashtu është i mbrojtur nga radioaktiviteti solar dhe temperaturat ekstreme.

Armor 6 nuk është thjeshtë një telefon i fortë por ka edhe një harduer potent. Ekrani FHD+ 6.2-inç me rezolucion 2246x1080p vjen me një notch.

Helio P60 është procesori në brendësi të telefonit shoqëruar me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë.

Kamera e pasme ka dy lente prej 21 dhe 13-megapiksel. E gjitha kjo vihet në funksion nga një bateri masive prej 5,000 mAh.

Më shumë informacion rreth telefonit gjeni në faqen zyrtare. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook do të paguajë mediat miliona dollarë për publikimin e lajmeve

Tags >

5GUlefone