Harduer

Ky telefoni më i thjeshtë në botë për tu riparuar

PCWorld Albanian Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 12 Shtator 2019
0
Çuditërisht Fairphone mori notën 10 nga 10 për riparimin, një telefon që nuk ka edhe grimcën më të vogël të adezivit. Ky telefoni më i thjeshtë në botë për tu riparuar

Fairphone 3 është një ajo pajisje elektronike i dizajnuar për të jetuar gjatë dhe jo zëvendësuar gjatë një cikli të planifikuar që i bën telefonët të papërdorshëm.

Ajo çfarë i mungon telefonit 450 eurosh zëvendësohet nga dizajni modular i cili është bërë për tu riparuar sipas kompanisë. Ky pretendim u testua nga ekipi i iFixit.

Çuditërisht Fairphone mori notën 10 nga 10 për riparimin, një telefon që nuk ka edhe grimcën më të vogël të adezivit.

iFixit thotë se telefoni është i thjeshtë për tu hapur dhe asistohet nga një dizajn akoma edhe më modular se telefoni i kaluar Fairphone.

Kujtojmë se iPhone konkretisht marrin jo më shumë se notën 6. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  iPhone e 2020-ës do të kenë teknologjinë që flagshipët Galaxy S10 e ofron sot

Tags >

Fairphone
Lajmet e fundit>