Harduer

Lamtumirë telefonëve të lirë nga HTC

Publikuar , 16 Shkurt 2017
0
HTC do dalë nga tregu i telefonave të lirë këtë vit, deklaroi kompania gjatë një takimi këtë javë, raporton Phonescoop. Lamtumirë telefonëve të lirë nga HTC Photo Source: HTC

Kompania tha se do të vazhdojë të mbështesë telefonat e lirë që janë debutuar deri më tani, por tha se do të kalojë fokusin në pajisjet më të shtrenjtat dhe të cilësie më të lartë.

Kjo nuk është hera e parë që HTC ka ulur numrin e telefonave të mençur që debuton. Në 2012, kompania e uli numrin dukshëm për tu përqendruar te telefonat e tyre të mençur më të mirë.

Këtë rrallë HTC thotë se do të debutojë gjashtë ose shtatë telefona, kështu ka ende disa telefona që kompania nuk i ka zbuluar ende. Por nëse po shikoni për një telefon të lirë HTC këtë vit, është më mirë të shikoni diku tjetër. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Momenti kur një prej funksioneve kyçe të Windows 10 ndaloi së funksionuari