Harduer

Lapsi i Galaxy Note 9 do të jetë i pajisur me Bluetooth

Publikuar , 05 Korrik 2018
0
Me sa duket do të zbulojmë se shtrirja e aftësive të reja të S-Pen vjen në gusht, kur Samsung njofton zyrtarisht Note 9. Lapsi i Galaxy Note 9 do të jetë i pajisur me Bluetooth

Jemi ende disa javë larg prezantimit të 9 gushtit për Galaxy Note 9 të Samsung, por detajet kanë filluar të rrjedhin për një nga ndryshimet më të mëdha që thuhet se do të vijë tek stili portik i S-Pen: Bluetooth.

Dorëzimi vetëm konfirmon se S-Pen i ri do të ketë funksionalitetin Bluetooth në një farë mënyre, por njerëzit kanë spekuluar në Twitter se Samsung do ta përdorë atë si një buton Bluetooth për shumë qëllime.

Nëse është kështu, butoni mund t’i lejojë përdoruesit të bëjë gjëra të tilla si fillimi dhe ndalimi i kohëmatësit, kontrolli i muzikës, marrja e fotove ose madje mundësia e përgjigjes ose e ndërprerjes së telefonatave.

Është gjithashtu e lehtë të imagjinohet se Samsung jep tiparet e tjera të stilolapsit të pajisur me Bluetooth, si një opsion për vendndodhjen e Tile-esque për ndjekjen e lapsit në rast se e humbni (ose përdorni penën për të gjetur telefonin tuaj duke shkaktuar një alarm ose një zhurmë).

Me sa duket do të zbulojmë se shtrirja e aftësive të reja të S-Pen vjen në gusht, kur Samsung njofton zyrtarisht Note 9.

Ndërkohë, është emocionuese të shihet se Samsung po vazhdon të shqyrtojë të gjitha mundësitë kur është fjala për të bërë aksesorët e saj më të dobishme. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një kompani Izraelite pretendon se mund të hakojë çdo model të iPhone

Tags >

samsung
Lajmet e fundit>