Lajmet

Laptopi i dedikuar për gejmerë, Asustek G51

Publikuar , 27 Maj 2009
0
Laptopi i dedikuar për gejmerë, Asustek G51

Asustek Computer ka shpalosur laptopin e saj më të fundit argëtues, si një tentim të radhës nga ta për të paraqitur një pajisje tërheqëse për entuziastët e video lojërave kompjuterike, që është e vogël sa duhet për tu bartur me vete.
 

Laptopi G51 ka një ekran 15.6 inç 16:9 dhe ndriçim LED. Kartela grafike në bord është Nvidia GTX-260M, gjersa në anën tjetër ASUStek është treguar edhe më tërheqës duke vendosur karelën e zërit Creative EAX-CMISS për zërim surround 3D.

Laptopi në fjalë do të paraqitet gjatë muajit korrik tek shitësit kryesor të tregut Amerikan, siç është Best Buy, dhe atë me një çmim prej 1.300 dhe 1.500 dollarë.

Asustek planifikon që të paraqes pajisjen në Computex Taipei 2009, që hapet gjatë javës së ardhshme.
Laptopi do të ketë procesorë Intel Core 2 Quad ose Core 2 Duo dhe deri në 4GB RAM DDR2, si dhe disqe të dyfishta që ofrojnë kapacitet ruajtës prej 1TB.

G51 ofron disa veçori specifike për gejmerë si tastier të ndriçuar dhe veçori mbikqyrëse që iu mundëson pëdoruesve të rrisin frekuencën e procesimit. Mos të harrojmë edhe ueb kamerën, që ofrohet në kualitet prej 2.0 megapiksel.
 

 

LEXO EDHE:  Sa orë pune ju nevojiten mesatarisht në Shqipëri për të blerë një iPhone XS