Analiza

Laptopi më i lëmuar i HP-së është i dizajnuar të lëvizë për lakmi

Publikuar , 16 Nëntor 2009
0
Laptopi më i lëmuar i HP-së është i dizajnuar të lëvizë për lakmi

Laptopi është 12.6 me 8.5, 0.8 inç dhe peshon 1.5 kg. Ai ka marrë një rezultat të mirë në WorldBench 6 prej 94. Ju mund të shihni video HD në mënyrë të freskët, në një ekran të shkëlqyer 13.1 inç, mirëpo reflektimet në të do të jenë marramendëse. Envy ka audio të teknologjisë së lartë, mirëpo do t’ju duhen kufje për ta çmuar atë. Edhe pse funksionaliteti i touchpad-it funksionon, butonat e miut janë të vendosur në mënyrë të dobët. Tastiera është në rregull.
Ky notebook ka dy porte të USB-së, një HDMI të jashtëm, një lexues karte SD Flash dhe vend për kufje dhe mikrofon. Portet që mungojnë janë ato për ethernet me tela, dhe VGA (do të merrni Bluetooth dhe Wi-Fi 802.11n). Nuk ka drajv optikal, do t’ju duhet të blini një të jashtëm (duke filluar nga 100$ për një version DVD ROM).
Një fetë shumë e dobishme e baterisë gjashtëqelizore shkon për 100$ të tjerë. Ne i japim HP-së një dremitje për një dizajn të zgjuar dhe një premtim për përkrahje premium (ju madje merrni edhe një kartë 2GB SDHC që mban manualin). Envy 13 ka shumë prekje që ta kapin syrin dhe është një makinë e mirë për njerëzit të cilët kanë para për të djegur.

Envy 13 | HP

Ka prekje që ta kapin syrin, mirëpo do t’ju duhet keshi për ta djegur.
Çmimi: 1799$, siç është vlerësuar.
find.pcworld.com/63945

LEXO EDHE:  Kirurgjia plastike inspiruar nga filtrat e Instagram dhe Snapchat një trend në rritje