Lajmet

LastPass mohon raportimet e një sulmi kibernetik

Nga: PCWorld
Publikuar , 29 Dhjetor 2021
Përdoruesit kishin marrë një aktivitet të ngjashëm me atë të një boti në përpjekje të vazhdueshme për tu qasur në llogaritë e tyre. LastPass mohon raportimet e një sulmi kibernetik

LastPass tha se nuk ka prova të një sulm kibernetik pasi përdorues të shumtë raportuan se janë njoftuar për përpjekje të paautorizuara për tu qasur në llogaritë e tyre.

Menaxheri i fjalëkalimeve thotë se asnjëherë nuk është kompromentuar dhe llogaritë e përdoruesve nuk janë aksesuar nga hakerë.

Përdoruesit kishin marrë një aktivitet të ngjashëm me atë të një boti në përpjekje të vazhdueshme për tu qasur në llogaritë e tyre.

Megjithatë kompania disa orë më vonë tha se disa paralajmërime mund të jenë shkaktuar nga një keqfunksionim që LastPass tashmë e ka adresuar.

Shumë përdorues ishin ankuar në lidhje me problemin e shfaqur të shqetësuar se llogaritë e tyre mund të kompromentoheshin. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Qualcomm zbulon procesorin për smartfonët flagship Android, mungon Samsung

Tags >

LastPass