Harduer

Lenovo demonstron një tablet i cili paloset në një telefon

Jul 26 2017
0 Shpërndarje
Në aktivitetin Lenovo Tech World javën e kaluar, prodhuesi Kinez prezantoi Folio, një tablet me ekran fleksibël i cili paloset në madhësinë e një ekrani telefoni. Lenovo demonstron një tablet i cili paloset në një telefon

Telefonët me palosje kanë qenë temë e nxehtë për disa prodhues madhorë industrisë në vitet e fundit por kompani kanë lënë çdo gjë në stadin e imagjinatës dhe mitologjisë.

Në aktivitetin Lenovo Tech World javën e kaluar, prodhuesi Kinez prezantoi Folio, një tablet me ekran fleksibël i cili paloset në madhësinë e një ekrani telefoni.

Magjinë e këtij produkti mund ta shikoni në këtë video të publikuar në Youtube.

Për fat të keq është thjeshtë një koncept që do të thotë se nuk ka për të dalë në shitje, të paktën këtë dekadë. Megjithatë Lenovo të paktën po bën përpjekje.

Siç mund ta shikoni në video pajisja 7.8 inç paloset në një telefon 5.5 inç. Është njësoj sikur të palosni një iPad Mini në një iPhone 7 Plus.

Folio ka gjithashtu ekran “Edge Display” kur vendoset në modalitetin e telefonit. /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>