Harduer

Lenovo hedh një laptop nga aeroplani!

Publikuar , 14 Korrik 2011
0
Lenovo hedh një laptop nga aeroplani!

SSD’të, RAM me shumicë dhe veglat inteligjente kanë ndikuar që rutinat e boot të shkurtohen dhe shartimi të jetë shumë më i shpejtë krahasuar me disa vite më parë, por ende nuk kemi arritur në pikën e nisjes së menjëhershme.

Megjithatë, me një Lenovo dhe fal teknologjisë “Rapid Boot” ju mund të jeni gati për 10 sekonda, … dhe për këtë gjë kemi mposhtë edhe një video për ta vërtetuar. ThinkPad T420s është laptopi i Lenovo që është hedhur nga aeroplani në kuadër të kësaj video dhe pas nisjes së shpejtë ai arrin ta vë në funksion parashutën dhe të shpëtojë.

Kësaj radhe nuk do të flasim për harduerin apo softuerin e këtij laptopi të “cool” prej Lenovo, por thjesht ju shkruam vetëm sa për t’ju informuar në lidhje me këtë reklamë atraktive, që mund ta shihni edhe këtu në versionin si është bërë gati. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Procesori mostër i AMD po vjen dhe Intel nuk ka një përgjigje

Lajmet e fundit>