Harduer

Lenovo Legion 7i dhe 5i ulin çmimet e laptopëve të lojërave

Nga: PCWorld
Publikuar , 03 Prill 2020
Legion 7i ofron grafikën GeForce RTX 2080 Super Max-Q nëse dikush kërkon më të mirën. Lenovo Legion 7i dhe 5i ulin çmimet e laptopëve të lojërave

Lenovo ka vendosur të adoptojë me shpejtësi teknologjinë më të fundit prezantuar nga NVIDIA dhe Intel për laptopët e lojërave.

Kompania prezantoi Legion 5i dhe Legion 7i për të pasuar modelet Y540 dhe Y740. Ata janë ndër laptopët e parë që përdorin grafikat e reja të NVIDIA dhe teknologjinë Advanced Optimus e cil redukton konsumin e energjisë dhe rrit performancën sipas kërkesave të sistemit.

Legion 7i ofron grafikën GeForce RTX 2080 Super Max-Q nëse dikush kërkon më të mirën. Të dy sistemet kanë gjeneratën e 10-të të procesorëve Intel Core H.

Legion 5i do të ulë çmimet e laptopët të lojërave me kartat grafike GeForce RTX. Konkretisht ky sistem kushton 999 dollarë së bashku me grafikat RTX 2060.

Sesa Legion 7i me RTX 2080 Super Max-Q do të kushtojë kompania nuk dha detaje por një version RTX 2070 fillon nga 1,199 dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook nën hetim për ekspozimin e të dhënave të 500 milionë përdoruesve