Harduer

Lenovo Miix 7: Një klon i Microsoft Surface

Publikuar , 02 Shtator 2015
0
Lenovo Miix 7: Një klon i Microsoft Surface

lenovomiix7tabletphotos10_1020.0Lenovo e quan Ideapad Miix 700, por është e vështirë ta njihni ndryshe vetëm si një klon i Microsoft Surface. Dizenjuar për Windows 10-tën, Miix 700 është një tablet 12 inç.

Lenovo ka shkuar më tej duke ndërtuar edhe një tastierë magnetike, ashtu siç ka bërë Microsoft me Surface Pro 3. Ky laptop do të ketë gjeneratën e gjashtë të proçesorëve Intel Skylake shoqëruar nga 8 GB RAM. Një model LTE i tabletit do të jetë i disponueshëm.

Miix 700 do të dalë në shitje në Nëntor dhe do të kushtojë 699 dollar. (PCWorld Albanian)

lenovomiix7tabletphotos7_1020.0 lenovomiix7tabletphotos2_1020.0 lenovomiix7tabletphotos11_1020.0

LEXO EDHE:  Shitjet e kompjuterëve çuditërisht po rriten

Tags >

lenovo