Harduer

Lenovo publikoi katër tabletë të rinj Android

Publikuar , 23 Gusht 2018
0
Kompania ka njoftuar pesë tabletë të rinj Android për të zëvendësuar formacionin e vitit të kaluar. Lenovo publikoi katër tabletë të rinj Android

Tabletët Android mund të mos jenë në momentin më të mirë, por Lenovo ende vijon me lëvizje të mëdha sa I përket tabletëve.

Kompania ka njoftuar pesë tabletë të rinj Android për të zëvendësuar formacionin e vitit të kaluar.

Modelet e reja janë të ndara në tre grupe: seria e buxhetit E, i cili vjen në modele shtatë, tetë dhe 10 inç, M10 dhe premium P10 (të dyja janë modele 10 inç).

Këtu janë të gjitha detajet:

LENOVO TAB P10

 • 1920 x 1080, ekran 10.1-inç
 • Procesori Qualcomm Snapdragon 450 (Octa-Core, 1.8 GHz)
 • Deri në 4GB RAM
 • Deri në 32 GB hapësirë ​​ruajtëse
 • 8MP kamera e pasme, 5MP kamera e përparme
 • Katër folës, sensor gjurmësh gishtash
 • Android Oreo

LENOVO TAB M10

 • 1920 x 1080, ekran 10.1-inç
 • Procesori Qualcomm Snapdragon 450 (Octa-Core, 1.8 GHz)
 • Deri në 3 GB RAM
 • Deri në 32 GB hapësirë ​​ruajtëse
 • 5MP kamera e pasme, 2MP kamera e përparme
 • Dy folës
 • Android Oreo

LENOVO TAB E10

 • 1280 x 800, ekran 10.1-inç
 • Procesori Qualcomm Snapdragon 210
 • Deri në 2GB RAM
 • Deri në 16GB hapësirë ​​ruajtëse
 • Dy folës
 • Android Oreo (Go Edition)

 LENOVO TAB E8

 • 1280 x 800, ekran 8 inç
 • Procesori MediaTek MT8163B (1.3 GHz)
 • Deri në 1GB RAM
 • Deri në 16GB hapësirë ​​ruajtëse
 • Android Nougat

LENOVO TAB E7

 • 1024 x 600, ekran 7 inç
 • MediaTek MT8167 ose MediaTek MT8321 (respektivisht për modelet Wi-Fi dhe 3G)
 • Deri në 1GB RAM
 • Deri në 16GB hapësirë ​​ruajtëse
 • Android Oreo (Go Edition)

Siç mund ta shikoni, këto tableta janë më shumë të dizenjuara si pajisje familjare. Për fat të mirë, çmimet e reflektojnë edhe këtë. Tab Lenovo E7 është më i lirë, duke filluar nga 69.99 dollarë kur të lançohet në Tetor ekskluzivisht në Walmart.com.

LEXO EDHE:  ThinkPad-ët e Lenovo ofrojnë 4 orë më shumë bateri falë procesorëve të gjeneratës së 10-të Intel

Tab E8 është 99,99 dollarë, tani është në dispozicion në Walmart, ndërsa Tab E10 do të kushtojë 129,99 dollarë kur të lançohet në Tetor.Sa i përket Tab M10 dhe Tab P10, që janë më të fuqishme, Lenovo ende nuk ka dhënë asnjë datë për lançimin apo informata për çmimet, por premton parapagesa të disponueshme më vonë gjatë dimrit. /PCWorld Albanian

Tags >

lenovo