Harduer

Lenovo zbulon laptopin e së ardhmes me ekrane që palosen

Publikuar , 21 Qershor 2017
0
Lenovo vendosi të mos hyjë në detaje lidhur me materialet e avancuara që do të përdoreshin në këtë koncept. Lenovo zbulon laptopin e së ardhmes me ekrane që palosen

Në një eveniment të mbajtur në New York ditën e Marte, Lenovo u dha reporterëve një pamje të laptopit të së ardhmes me ekran që paloset.

Në vend të një boshti qëndror, koncepti i Lenovo premton laptopë me panele fleksibël ekranesh. Pamjet e publikuara nga Lenovo janë shumë të premtuese dhe futuristike.

Lenovo vendosi të mos hyjë në detaje lidhur me materialet e avancuara që do të përdoreshin në këtë koncept. Por i vetmi ekran i cili mund të paloset është ai OLED.

Kjo teknologji është e disponueshme edhe ditëve të sotme dhe këtë e tregon vetë telefoni LG G Flex. Në konceptin e Lenovo, tastiera dhe mausi do të jenë ende komponentë të rëndësishëm të së ardhmes së laptopit.

Megjithatë kompania tha se laptopi është si makinat koncept, që do të thotë se nuk duhet të presim që të debutojnë nesër. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  ThinkPad-ët e Lenovo ofrojnë 4 orë më shumë bateri falë procesorëve të gjeneratës së 10-të Intel

Tags >

lenovo