Softuer

Lëshohet Fedora 15 Lovelock

Publikuar , 24 Maj 2011
0
Lëshohet Fedora 15 Lovelock

Përditësime të tjerë janë versioni i fundit i LibreOffice, ku është kalimi nga OpenOffice.org, shfletuesin e uebit Firefox 4, hapësirat e fundit punuese plasma KDE (4.6) dhe Xfce 4.8 dhe platformën për mësim, Sugar .92. Zhvilluesit do të gjejnë

Fedora 15 është i gatshëm për shkarkim nga faqja get.fedoraproject.org si imazhe Live CD, DVD ISO dhe formate të tjerë për platformat 32 dhe 64 bitëshe. Ka një numër të spinëve të gatshëm për Fedora 15, duke përfshirë KDE, LXDE dhe spinët Xfce për desktop së bashku me spinët për siguri, dizajn harduerik, dizajn grafik dhe për lojëra./pcworldalbanian

 

LEXO EDHE:  Google lançon funksionin e videothirrjeve në grup

Lajmet e fundit>