Lajmet

Lexojeni këtë përpara se të ndani me fjalëkalimet me miqtë tuaj (Infografik)

Publikuar , 07 Gusht 2016
0
Lexojeni këtë përpara se të ndani me fjalëkalimet me miqtë tuaj (Infografik)

DontSharePassFeat-644x250A keni ndarë ndonjëherë një fjalëkalim me miqtë tuaj? A i lejoni të përdorin llogaritë tuaja në Netflix apo Spotify? Kjo mund të rezultojë një problem serioz për sigurinë  tuaj.

Infografiku i mëposhtëm do ju bëjë të mendoheni dyherë përpara se ti ofroni një miku kredencialet e përdorur në një shërbim online. (PCWorld Albanian)

Blog-Image-1

LEXO EDHE:  Apple iPhone 12 do të ketë 4 versione të ndryshme dhe një cilësi të përbashkët