Harduer

LG G3 “mbijeton” nën ujë për dy orë (Video)

Publikuar , 10 Korrik 2014
LG G3 “mbijeton” nën ujë për dy orë (Video)

gsmarena_001 (1)Smartfoni LG G3 është një ndër telefonët më të ri në treg, i cili thuhet se është rezistent ndaj pluhurit dhe ujit. Në një video, e cila u postua në internet tregohet një telefon LG G3, i cili “mbijeton” nën ujë për dy orë rresht.

Në momentin që telefoni u nxor nga uji ai ishte funksional dhe operonte në parametra optimal. Prodhuesit e LG G3 nuk kanë dëshiruar që të integrojnë në këtë telefon certifikatën IP. Sipas tyre kjo certifikatë do ta bënte telefonin më të dobët ndaj ujit dhe do të sillte vështirësi në lidhje me rrjetin dhe përdorimin e tij.

Kompania LG kur ka lançuar telefonin G3 nuk ka dhënë ndonjë specifikë për “forcën” që duron ky telefon në momentin që përplaset me ujin. Disa nga personat, të cilët panë videon shprehen se rezultatet nuk do të ishin të njëjta nëse telefoni do të ishte përplasur me forcë në ujë. Megjithatë, kjo video ju tregon se ky telefon është shumë i fortë dhe është i mbrojtur deri në një shkallë të caktuar kundrejt pluhurit dhe ujit. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”qQlEi-W7GCE”]

LEXO EDHE:  A do të vonojë pandemia debutimin edhe të iPhone 13?

Tags >

LGLG G