Harduer

LG lançoi variantin “low-cost” të flagshipit G7 ThinQ

Publikuar , 07 Nëntor 2018
0
Për këtë arsye G7 Fit ka të njëjtin ekran prej 6.1-inç QHD+ me rezolucion 3120x1440 piksel që ka edhe flagshipi. LG lançoi variantin “low-cost” të flagshipit G7 ThinQ

Në Gusht LG tha se kishte në plane të lançonte një versioni me parametra të rangut të ulët të flagshipit G7 ThinQ.

Sot kompania Koreane tha se telefoni do të quhet G7 Fit dhe del në shitje këtë javë me Android Oreo.

Prodhuesi i telefonëve tha se ky smartfon u dedikohet atyre që duan G7 ThinQ por me çmim më të ulët.

Për këtë arsye G7 Fit ka të njëjtin ekran prej 6.1-inç QHD+ me rezolucion 3120×1440 piksel që ka edhe flagshipi.

Ndryshimet e para shfaqen në brendësi ku i pari është procesori i vjetër Snapdragon 821 dhe dy opsionet e memories prej 32 ose 64GB.

Telefoni ka 4GB RAM dhe 16-megapiksel kamër të pasme dhe 8-megapiksel kamër frontale.

Për fat të keq kompania nuk dha çmimin por do të kushtojë shumë më pak sesa modeli 750 dollarësh G7 ThinQ. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  LG prezantoi zyrtarisht V35 ThinQ

Lajmet e fundit>