Harduer

LG premton HDTV OLED 55 inç

Publikuar , 23 Korrik 2011
0
LG premton HDTV OLED 55 inç

Kompania ka vendosur që të ec tutje dhe të rris madhësinë e paneleve me këtë teknologji, duke premtuar se do të paraqes HDTV’të e parë 55 inç në mes të vitit 2012. 

CEO i kësaj kompanie, Kwon Young-soo ka thënë se teknologjia IPS është shumë më e mirë dhe më e përshtatshme në arenën mobile, megjithatë LG është e njohur për panele të mëdha dhe kualitative kështu që kur të paraqitet në treg bëni gati një buxhet të majm nëse dëshironi diçka të këtillë. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Apple prezanton laptopin i cili do ti japë fund problemeve të MacBook me tastierat