Harduer

LG pritet të prezantojë së shpejti orën inteligjente LG G3

Publikuar , 11 Qershor 2014
0
LG pritet të prezantojë së shpejti orën inteligjente LG G3

LG-G-Watch1Në muajin mars të këtij viti kompania LG raportoi se po merrej me zhvillim e një ore inteligjente. Emri i kësaj ore, bëhet e ditur nga kompanie se do të jetë LG G3. Kjo orë inteligjente do të ketë një ekran me madhësi 1.65 inç, rezolucion me përmasa 280×280 piksel, një memorie të brendshme të përgjithshme prej 4 GB dhe një RAM prej 512 MB.

Dimensionet e orës LG G3 do të jenë 37.9 x 46.5 x 9.95 mm, që e bëjnë shumë më të shkurtër se konkurrentja e saj ora inteligjente Samsung Gear 2. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Lëvizja e fundit e Facebook, paralajmërim për YouTube dhe Twitch