Lajmet

LG shet 3 milionë njësi të LTE 4G

Publikuar , 29 Maj 2012
0
LG shet 3 milionë njësi të LTE 4G

LG gjatë javës së shkuar, bëri të ditur se ka shitur mbi 3 milionë njësi të smartfonit 4G LTE .

Prodhuesi nga Korea Jugore lėshoi smartfonin e vet tė parė 4G LTE nė Shtetet e Bashkuara nė Verizon Wireless gjatė vitit tė kaluar, dhe që atëherë ka zgjeruar tregun e vet në Evropë dhe Azi.

LG për momentin është duke i shitur smartfonët e vet LTE në 10 shtete dhe planifikon që të dyfishoj numrin e vendeve ku do të mbërrijë deri në fund të vitit 2012.

Pajisja LTE e Optimus së fundi ka tejkaluar një milion njësi të shitura në Kore, duke u bërë smartfoni i parë i LG-së që arrin këtë shifër mbresëlënëse. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lajmet e fundit>