Harduer

LG tregon qëndrueshmërinë e G6 në një video zbavitëse

Publikuar , 10 Prill 2017
0
LG G6 mund të mos jetë një telefon i ndërtuar për kushte të vështira operimi, por në fund të fundit na rezulton goxha rezistent. LG tregon qëndrueshmërinë e G6 në një video zbavitëse Photo Source: LG

LG nuk shquhet për ndërtimin e telefonëve rezistentë. LG V10 ishte një përpjekje e suksesshme për të ndërtuar një telefon që qëndrueshëm por tani prodhuesi Koreano Jugore thotë se LG G6 vendos kufinj të rinj.

LG G6 mund të mos jetë një telefon i ndërtuar për kushte të vështira operimi, por në fund të fundit na rezulton goxha rezistent.

Kompania ka ndërtuar një makineri të quajtur “Rube Goldberg” ku teston LG G6.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=118&v=njgqb5SpeGs” /]

Në një video promocionale ku testohet LG G6, kompania nxjerr në pah disa prej aspekteve kryesore të telefonit që e bëjnë një pajisje të qëndrueshme si certifikimi IP68, rezistenca ndaj temperaturave të ulëta dhe të lartë, ngarkimi i shpejtë i baterisë, cilësia e ekranit dhe e kamerës.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni videon e paraqitur, e cila përveçse tregon edhe zbavit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  LG zbulon datën e debutimit të smartfonit me dizajnin revolucionar

Tags >

LGLG G6