Harduer

LG V20 vjen në Shtator me Android Nougat

Publikuar , 02 Gusht 2016
0
LG V20 vjen në Shtator me Android Nougat

lgv10_9954-100618745-largeLG bëri të ditur se do të lançojë V20 në Shtator i cili do të jetë telefoni i parë inteligjent me Android Nougat 7.0.

Telefoni më i ri është pasardhësi i V10, i cili la mbresa të shumta tek konsumatorët me ekranin e tij të dyfishtë dhe kamerat frontale. LG tha se këto komponentë do të ngelen por do tu bashkohet edhe 32Bit DAC, një konverter dixhital i cili premton eksperiencë më të mirë audio.

Kanë qenë pikërisht audio dhe video pikat e forta të V10 ndërsa ekrani dytësor ngjante i çuditshëm për vetë faktin se nuk ishte praktik. Përtej këtyre informacioneve LG nuk dha asnjë detaj tjetër për V20. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Qeveria Shqiptare plan ambicioz për internetin me brez të gjerë

Tags >

LG