Softuer

Lightworks, softueri për video editime profesionale

Publikuar , 25 Mars 2011
0
Lightworks, softueri për video editime profesionale

Nëse jeni duke kërkuar për një softuer që bën video editime fitimprurëse, Lightworks mund të jetë për ju. Edhe në kompjuterët që nuk janë aq të shpejtë, Lightworks arrin të kryejë shumicën e tërë asaj që mbase e keni paramenduar si softuer të duhur për editime profesionale si inqizim dhe futje, efektet e përshpejtuara në kohë reale të GPU-së, përmirësime të ngjyrave, mbështetje të formateve të ndryshme një ruajtje automatike që ndodh pa ju shqetësuar juve që ta bëni atë.

Derisa Lightworks ka dritare që nuk janë të organizuara si shabllon në ekranin tuaj dhe vepron pak më ndryshe se mund ta prisni, nëse tashmë keni provuar softuerë të tjerë për video editim, ju do të mund t’i rregulloni ato mjaft shpejt. Kur filloni së pari, ju madje mund të përzgjedhni planfikim të tastierës si të Final Cut dhe Avid, nëse nuk jeni të gatshëm të përshtateni me planfikimin me të cilin vjen si i zakonshëm softueri Lightworks.

Video editorë në Windows, ky aplikacion mund të jetë një lajm i mirë për ju. Për ta shkarkuar atë, ju duhet të regjistroheni për të pasur një llogari në faqe, por pasi që është versioni beta, shkarkimi është i lirë. Provojeni këtë softuer. Shkarkojeni këtu./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Pas WhatsApp, bien Facebook dhe Instagram

Lajmet e fundit>