Lajmet

LineageOS i disponueshëm për Galaxy S7 dhe S7 Edge

Publikuar , 07 Mars 2017
0
LineageOS i disponueshëm për Galaxy S7 dhe S7 Edge

LineageOS vazhdon të shtojë më shumë pajisje listën e produkteve të mbështetura. Krijuar nga ekipi i CyanogenMod, telefonët më të fundit që mund të funksionojnë me këtë sistem operativ janë Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge.

Ndërtimet e fundit LineageOS 14.1 janë për telefonët me procesorë Exynos të Samsung. Por përveç këtyre emrave të mëdhenj, Lineage OS 14.1 është i disponueshëm edhe të Galaxy Tab S2, LG G3 dhe Galaxy S3.

Janë regjistruar mbi 500,000 shkarkime të sistemit operativ me OnePlus One telefoni i cili ka marrë pjesën më të madhe.

Faqja zyrtare e LineageOS ka përditësuar të dhënat më të fundit së bashkume ndryshimet e reja. A keni përdorur Lineage OS në telefonin apo tabletin tuaj?

Ata që duan të rrezikojnë i ftojmë të vizitojnë faqen e shkarkimit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  5 trajnime për zhvillim individual

Tags >

LineageOS