Blog

Lojtari i Minecraft vritet pas 5 vitesh mbijetesë në “Hardcore”

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 30 Prill 2019
0
Watson luan Minecraft afro 20 orë në javë. Ai ka 3,500 ndjekës në YouTube dhe 2,000 në platformën e lojërave Twitch. Lojtari i Minecraft vritet pas 5 vitesh mbijetesë në “Hardcore”

Një i ri i cili kishte luajtur një lojë të vetme Minecraft për pesë vite me ardhës tha se ndihej i shkatërruar pasi ishte “vrare” më në fund.

31 vjeçari nga Newcastle Phil Watson ka luajtur në modalitetin më të vështirë “Hardcore” që do të thotë se karakteri i tij nuk sillet më në jetë.

Ai kishte ecur për 6,316km, fluturuar për 7,798 kilometër dhe kërcyer 732,389 herë përpara se të vritej nga një bebe zombie dhe të kafshohej nga një merimangë.

Loja e tij pa u “vrarë” për pesë vite me radhë është rekord më vete. “Nuk kam luajtur asnjëherë për të qenë më i miri. Thjeshtë më pëlqente të luaja dhe kisha mbijetuar disi,” tha Ai.

“Fillova të mendoja se isha i mbijetuari më i gjatë në Hardcore sepse nuk po gjeja dikë tjetër me këtë jetëgjatësi. Nuk gjeja dot një që të kishte mbijetuar të paktën disa muaj.”

Watson luan Minecraft afro 20 orë në javë. Ai ka 3,500 ndjekës në YouTube dhe 2,000 në platformën e lojërave Twitch.

Ai po mendon rikthimin në Minecraft. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft zbuloi se Minecraft ka 112 milionë lojtarë aktivë

Tags >

Minecraft