Lajmet

Lookout do të njoftojë përdoruesit premium në rast të hakimit të një kompanie

Publikuar , 16 Nëntor 2016
0
Lookout do të njoftojë përdoruesit premium në rast të hakimit të një kompanie

trzp9f0o00iukmz5qlifLookout Mobile është një aplikacion fantastik nëse flasim për sigurinë e telefonit tuaj. E tani është më shumë se kaq pas lançimit një një funksionalitetit “vrasës,” në mund ta quajmë të tillë.

Përdoruesit e aplikacionit do të njoftohen kur një shërbim online është hakuar kohë përpara se kjo ngjarje të bëhet lajm. Quhet “Breach Report,” dhe mbase është një prej veçorive më të dobishme.

Si do të funksionojnë? Konkretisht Yahoo zbuloi pak javë më parë hakimin e 500 milion përdoruesve. Tani të abonuarit në shërbimin Premium të Lookout do të marrin një njoftim në telefonin e tyre që në fazat e para të zbulimit të hakimit.

Abonimi kushton 2.99 dollar muaj ose 29.99 dollar në vit në Android. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Misioni i platformës iAvokat është të inovojë industrinë e shërbimeve ligjore në Shqipëri dhe Kosovë

Tags >

Lookout