Lajmet

Luani Atari Breakout me Google Image Search

Publikuar , 15 Maj 2013
0
Luani Atari Breakout me Google Image Search

Google me rastin e 37 vjetorit të ditëlindjes së lojës Breakout të Atari ka ndryshuar Google Image Search në një version të lojës.

Për të provuar thjesht shkruani Atari Breakout në Google Image Search dhe shtypni enter.

Fillimisht do të dalin rezultatet, por pas disa sekondash ikonat do të organizohen në një mënyrë të tillë që ju të luani lojën.

Breakout doli në vitin 1972 dhe u krijua nga Nolan Bushnel dhe Steve Bristow të cilët u bazuan në lojën Pong. (PCWorld Albanian)

breakout

LEXO EDHE:  Google ridizajnon kërkimin nga platformat mobile

Lajmet e fundit>