Siguri

LulSec thyen ueb faqen e “The Sun”

Publikuar , 19 Korrik 2011
0
LulSec thyen ueb faqen e “The Sun”

Disa minuta para se të ndodhte sulmi, grupi ka menaxhuar të ridrejtojë trafikun e faqes së The Sun në një lajm mashtrues që theksonte vdekjen e befasishme të Rupert Murdoch. Kjo nuk kaloi pa u vërejtur.

LulSec më parë ka sulmuar edhe faqet e CIA’s, Senatit Amerikan, Sony dhe disa emrave tjerë të njohur, por mesa duket edhe faqja e The Sun nuk u ka shpëtuar. Në llogarinë e tyre në Twitter ata gjithashtu kanë konfirmuar përgjegjësinë për thyerjen e faqes thesun.co.uk. /pcworldalbanain

LEXO EDHE:  Siguria e procesorëve AMD ka qenë e ekspozuar për 9 vitet e fundit