Lajmet

macOS 10.14 do të vijë me një temë të errët dhe një aplikacion Apple News

Publikuar , 03 Qershor 2018
Troughton-Smith gjithashtu vë në dukje se kjo video përmban një ikonë të aplikacionit Apple News. macOS 10.14 do të vijë me një temë të errët dhe një aplikacion Apple News

Konferenca Botërore e Zhvilluesve të Apple është pak kohë larg,dhe kompania pritet të zbulojë përditësimet për sistemet e saj operative iOS, macOS, tvOS dhe watchOS.

Apple duket se ka zbuluar aksidentalisht një tipar të ardhshëm që vjen në macOS 10.14: një modalitet të errët.

Zhvilluesi Steve Troughton-Smith zbuloi një video paraprake prej 30 sekondash që tregon softuerin e zhvillimit që vepron në një modalitet të errët dhe ai zbuloi disa pamje të ekranit të ardhshëm të Xcode 10 që shfaqin tiparin.

MacOS-i i pranishëm aktualisht ka një tipar të modalitetit të errët(tek Preferencat e Sistemit dhe Cilësimet e Përgjithshme), por kjo vlen vetëm për shiritin e dokeve dhe të menusë: MacRumors thekson se përveç ngjyrave më të errëta të softuerit në video,duke sugjeruar se mund të jetë një funksion në të gjithë sistemin.

Troughton-Smith gjithashtu vë në dukje se kjo video përmban një ikonë të aplikacionit Apple News.

Nuk ka pasur shumë thashetheme në lidhje me atë që do të vijë me versionin 10.14,por ka pasur spekulime se mund të ketë një integrim midis aplikacioneve të Mac dhe iOS, ashtu si dhe emrin për përsëritjen e sistemit operativ.

Do të mësojmë më shumë kur Apple të fillojë komunikimin  e saj kryesore të hënën,4 qershor në orën 1:00 ET / 10AM PT

LEXO EDHE:  Apple shtyn masat e privatësisë të cilat kërcënojnë reklamimin në Facebook