Harduer

Magellan kryeson në një drejtim tjetër me pajisjen SmartGPS

Publikuar , 14 Janar 2013
0
Magellan kryeson në një drejtim tjetër me pajisjen SmartGPS

Magellan mendon se mund të sjell ndryshime me pajisjen e saj të ardhshme SmartGPS.

Planifikuar për të dalë në pranverë, pajisja synon të bëjë një punë më të mirë për të identifikuar se çfarë ndodhet rreth jush.

Në mënyrë të veçantë, si ju shkoni në lidhje me rrugën tuaj, SmartGPS i Magellan do të paraqesë informacionin e vendndodhjes bazuar në ekranin LCD 5 inç të saj, për restorantet, hotelet, të dhënat e motit dhe trafikut. Të dhënat në SmartGPS do të përfshijnë komente nga Yelp dhe ofertat speciale nga Foursquare.

SmartGPS ofron të gjitha informacionet në pllaka katrore në anën e djathtë të ekranit.

Magellan ka shumë motivim për të ofruar këtë lloj të të dhënave specifike. Njësitë e GPS nuk po pëlqehen nga disa përdorues të cilët ata gjejnë të dhënat po aq e lehtë në smartfonët që tashmë mbajnë.

SmartGPS krenohet me një ekosistem bazuar në cloud dhe sinkronizim i të dhënave tuaja mes pajisjes GPS si edhe pajisjeve kompjuterike apo celulare.

Aplikacionet IOS dhe Android për SmartGPS do të mbërrijë në të njëjtën kohë me pajisjen. Drejtuesit e Magellan thonë që pajisja mund të mbërrije në prill.

Nëse blerja do bëhet me transport, ajo do të kushtojë 249 $. Ajo do të jetë në përputhje me Cameran Wireless Back-Up 150 $ të Magellan, që lejon pajisjen të bëhet një monitor vëzhgues, kur ju ti jepni makinës në të kundërt. (PCWorld Albanian)

magellan GPS

LEXO EDHE:  Google paguan 549 milion dollarë gjobë dhe 510 milion dollarë taksa të mbartura në Francë

Tags >

GPS