Harduer

Magjia e kamerës së Microsoft Lumia 950 dhe 950 XL(Foto)

Oct 18 2015
0 Shpërndarje
Magjia e kamerës së Microsoft Lumia 950 dhe 950 XL(Foto)

win10lumia950-100620089-largeDy telefonët inteligjentë Lumia 950 dhe 950 XL do të dalin në shitje muajin e ardhshëm. Do të kenë versionin më të fundit të sistemit operativ të Microsoft, Windows 10.

Ajo që nuk ka ndryshuar krahasuar me paraardhësit do të jetë cilësia e kameras dhe kjo tregohet nga një grup fotosh të publikuara në blogun e Microsoft Devices. Të njëjtën gjë bëri edhe Google kur solli në treg telefonët e rinj Nexus.

WP_20150922_15_56_52_Pro-1024x768

Një nga aftësitë e këtyre kamerave që bie në sy menjëherë është balancimi i ngjyrave në çastin kur të foto ka nuance të kuqe duke e bërë foton mjaft tërheqëse në nivel teknik. Fotot e paraqitura shfaqin detaje të imta deri tek  fijet e flokëve dhe pikëzat e ujit. (PCWorld Albanian)

WP_20150906_10_02_20_Rich_LI.0

aa22.0

WP_20151012_17_38_33_Rich_LI.0

aa33.0

Tags >

Lumia 950
Lajmet e fundit>