Harduer

Maingear Alpha 24: Një desktop All-in-One për lojra

Publikuar , 29 Shtator 2012
0
Maingear Alpha 24: Një desktop All-in-One për lojra

Thuhet se sistemet e desktopëve All-in-One (AIO) janë të pajisura me detyra të mëdha loje, por nëse kjo është çështja, fat të mbarë në shpjegimin e Alpha 24 Super Stock të re nga Maingear.

Alpha 24 SS është me të vërtetë një sistem AIO, të paktën kur shkon në drejtimin e saj të kartës grafike Nvidia GeForce GTX 680.

Çmimi fillon nga 1,349$ dhe përfshin:

24-inch 1920×1080 ekran me prekje

Proçesor Intel Core i3 3240 (3.4GHz, 3MB L3 cache)

8GB Corsair DDR3-1333 memorje

Nvidia GeForce GTX 650

1TB Seagate Barracuda 7200 RPM hard disk (64MB cache)

Djegës 8X DVD

Lexues karte memorje

802.11n Wi-Fi; Bluetooth; GbE LAN

1.3MP uebkamera

Windows 7 Home Premium 64-bit

Nuk është një organizim i keq, në veçanti kur bëhet fjalë për AIO, por është vetëm maja e ajsbergut.

Në varësi se sa para ju mund të shpenzoni, ju mund të merrni një proçesor Intel Core i7 3770K (254$ shtesë), 16GB RAM (77$), deri në 256GB Crucial M4 mSATA (245$), deri në 600GB Intel 320 Seria SSD (960$) ose 2TB Seagate Barracuda HDD (50$), 6x djegës Blue-ray (220$), deri në një kartë grafike Nvidia GeForce GTX 680 (508$) dhe shumë gjëra të tjera. Pra për një version të plotë ju mund të shpenzoni deri në 2400$ ose mbi 3000$. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  100 ekzekutivët më të mirë në botë sipas Glassdoor

Tags >

pc
Lajmet e fundit>