Softuer

Mario tani hap portale

Publikuar , 03 Shtator 2011
0
Mario tani hap portale

Dyshja Mauricie Guegan dhe Saso Smolej, ka një numër të projekteve në zhvillim dhe tashmë ka lëshuar një lojë falas, që është alternativë e Tetrisit klasik.

Loja MariO, e sjell lojën Super Mario Bros të vitit 1985, në kombinim me lojën Portal të vitit 2007, që në shikim të parë do të duken mjaft përputhëse. Me fillimin e lojës, retë dhe shkurret e Mbretërisë së Kërpudhave që të lëvizin prapa – por shikojeni më nga afër dhe ju do të shihni që ai që i solli popullaritet Nintendos është duke mbajtur një armë për portale. Shikojeni më poshtë.

Loja përfundimtare do të ofrojë formën për shumë veta, enigma të veçanta si në Portal dhe pako me harta shtesë. Zhvilluesit thonë që, kur të kryhet, MariO do të lëshohet si tërësisht falas nga ngarkesat dhe si softuer me kod të hapur për Windows, Mac dhe Linux.

Ende nuk është cekur data kur do të lëshohet kjo lojë, por Stabyourself thotë që do të jetë gati në muajt e ardhshëm./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Aplikacioni i ri i Snapchat në Android tashmë në të njëjtin nivel me atë të iOS

Lajmet e fundit>