Biznes

Marka e njohur Dell ndahet në Dell Technologies, Dell EMC dhe Dell

Publikuar , 04 Maj 2016
0
Marka e njohur Dell ndahet në Dell Technologies, Dell EMC dhe Dell

MG_4192-640x448Dell është në hapat e rivalit HP, rivlerësimin e markës së biznesve të kompanisë. Shefi ekzekutiv Michael Dell konfirmoi në një letër për punojësit se kompania tani ka një emërtim e cila do të njihet si Dell Technologies.

Familja e markave qdhe shërbimeve ë do të preken nga ky ndryshim janë EMC, VMware, Pivotal, SechureWorks, RSA dhe Virtusstream ku që të gjitha do të operojnë nën banerin e Dell Technologies.

Biznesi i sipërmarrjeve do të ribrandohet në Dell EMC. Kompania në tetorin e vitit të kaluar konfirmoi se do të blinte EMC për 67 miliard dollar, marrëveshja më e madhe në histori që ka njohur bota e teknologjisë. Edhe pse shërbimet për bizneset priteshin nën vendoseshin nën markën “Dell”, shefi ekzekutiv i kompanisë u shpreh se kjo markë është e pazëvendësueshme për biznesin e kompjuter dhe e një rëndësie të veçantë për konsumatorët.

Kjo njoftim pritet të bëhet publik të hënën gjatë shfaqjes EMC në Las Vegas përpara 10,000 pjesëmarrësve. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Facebook padit në gjykatë Bashkimin Evropian

Tags >

dell