Lajmet

Martohet Mark Zuckerberg

Publikuar , 20 Maj 2012
0
Martohet Mark Zuckerberg

Në një ceremoni të vogël dhe befasuese për të gjithë të ftuarit kreu i kompanisë Facebook, Mark Zuckerberg, u martua me të dashurën e tij prej kohësh, Priscilla Chan. Me këtë ai përfundoi njërën nga javët më të ngarkuara dhe sigurisht më të lumtura në jetën e tij pas futjes së Facebook në tregun e bursave.

Siç lajmëron Associated Press, në ceremoninë që zuri vend në oborrin e shtëpisë së Zuckerberg ishin të ftuar rreth 100 miq të ngushtë të cilët kishin pritur një festë për diplomimin e Chan në shkollën e mjekësisë.

Zuckerberg kishte vendosur foton e mësipërme në profilin e tij në Facebook duke ndryshuar edhe statusin martesor. Themeluesi i Facebook dhe Priscilla Chan para martesës kanë kaluar nëntë vite që kur ishin njoftuar në Harvard ku të dy po ndiqnin studimet. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Pse tkurrja e fundit e Bitcoin është ndryshe nga rëniet e kaluara