Softuer

MasterCard do të testojë sistem të ri të pagesave

Publikuar , 29 Janar 2012
0
MasterCard do të testojë sistem të ri të pagesave

Faza e testimit do të lansohet në kinematë La Premiere, ku konsumatorët do të jenë në gjendje të paguajnë për ushqimin e tyre prej ulëses duke përdorur një aplikacion specific për celularët e tyre me Android apo iPhone. 

Sistemi i ri i pagesave synon të ndyrshojë një koncept pagesash në treg, dhe të evitojë telashet kur ju ndodh që të jeni para një situate kur po shihni që një film në kinema dhe ende jeni duke pritur për të paguar për pije… 

Puna e përbashkët mes MasterCard dhe zinxhirit të kinemave Hoyts, si dhe Commonwealth Bank përfshinë vetëm skanimin e QR Kodit dhe më pas porositjen direkte. 

Ju gjithashtu mund të shkruani një NFC tag që ndodhet në mbajtësen e ulëses dhe ushqimi dhe pijet do të sjellen tek ju në formë direkte. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Microsoft ribrandon dhe ridizajnon aplikacionin e detyrave

Tags >

Bank