Lajmet

Mbretëresha Elizabet në Facebook

Publikuar , 08 Nëntor 2010
0
Mbretëresha Elizabet në Facebook

Ky është profili i katërt me radhë i familjes mbretërore të Britanisë që është vendosur në një faqe të rrjeteve sociale, pasi që më parë ata kanë vendosur një kanal në YouTube në vitin 2007, një profil në Twitter në vitin 2009 dhe një transmetim zyrtarë të fotografive në faqen për shkëmbim të fotografive Flickr, në fillim të këtij viti.

Faqja, që është një tentim bashkëpunues mes Buckingham Palace, Clarence House dhe Royal Collection, do të veçohet me një përzierje të lajmeve, lidhjeve, videove dhe fotografive prej anëtarëve të ndryshëm në rend të parë të Mbretëreshës Elizabeth, dhe Princit Çarles, William dhe Harry.

Ata që “Pëlqejnë” faqen do të jenë në gjendje të pranojnë përditësime rreth gjërave që po bënë familja mbretërore. Përdoruesit do të jenë në gjendej të përcjellin lëvizje zyrtare përmes murit të faqes përkatëse, të titulluar si Court Circular. /pcworld.al

LEXO EDHE:  Pinterest vlerësohet mbi parashikimet me 12.7 miliardë dollarë

Lajmet e fundit>