Blog

Mbreti Luan rikthehet si film i animuar, publikohet trailer i parë

Publikuar , 23 Nëntor 2018
0
Hans Zimmer gjithashtu është rikthyer me muzikën e tij ndërsa Elton John sjell disa prej kompozimeve origjinale. Mbreti Luan rikthehet si film i animuar, publikohet trailer i parë

Disney ka publikuar trailerin e pare të filmit “Mbreti Luan” i cili do të rikthejë klasikën e 1994.

Filmi i prodhuar nga Walt disney Pictures dhe mikëqyrur nga drejtori i Iron Man Jon Favreua, është një film i animuar fotorealistik me aktorë të profilit të lartë si donald Glover si Simbra, Beyonce si Nala, James Earl Jones si Mufasa.

Hans Zimmer gjithashtu është rikthyer me muzikën e tij ndërsa Elton John sjell disa prej kompozimeve origjinale.

Trailerin zbuluan momentet hapëse të filmit ku Rafiki prezanton Simban për kafshët dhe mbretërinë.

Filmi do të debutojë më 19 Korrik 2019. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Trump nuk ja ka idenë kush është Assange e as WikiLeaks

Lajmet e fundit>