Harduer

Mercedes rivalizon Tesla-n me makinën Maybach Vision 6

Publikuar , 19 Gusht 2017
0
Version Mercedes-Maybach 6 sjell luksin modern më të arrirë i cili është në esencë të strategjisë së dizajnit të Mercedes. Mercedes rivalizon Tesla-n me makinën Maybach Vision 6

Ditën e Premte Mercedes-Maybach zbuloi konceptin Vision 6 Kabriolet në Shfaqjen e Makinave të Monterey.

Koncepti përfaqëson filozofinë e dizajnit të pastër të Merceds. Ai ka në përbërje elementë klasik të automobilave dhe një prekje futuristike të makinave.

Version Mercedes-Maybach 6 sjell luksin modern më të arrirë i cili është në esencë të strategjisë së dizajnit të Mercedes.

Ekspansioni drejt makinave elektrike vijon për Mercedes. Maybach-u i ri u prezantua pak pasi divisioni AMG i Mercedes zbuloi super makinën me 1,000 kuaj fuqi dhe motor hibrid.

Në fotot e mëposhtme mund të ndiqni konceptin e Vision 6. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung padit LG për një reklamë të "pahijshme"