Lajmet

Merrni pa pagesë mbi 500 libra për programim nga GitHub

Publikuar , 21 Tetor 2013
0
Merrni pa pagesë mbi 500 libra për programim nga GitHub

libraEdhe nëse keni dëshirë të mësoni të kodoni ose nëse tashmë jeni një programues me përvojë, kjo “depo” në GitHub është një burim i mahnitshëm me libra falas për programim.

Victor Felder përditësoi këtë listë në Stack Overflow me lidhje të reja dhe të përmirësuara dhe e shpërndau atë në GitHub për përditësim bashkëpunues.

Ju mund të gjeni libra për zhvillim profesional, platforma të posaçme si Android dhe Oracle Server dhe rreth 80 gjuhë programuese. Në këtë listë ka edhe libra në gjuhë të tjera.

Vërtet që ia vlen të shikohet nëse jeni duke shikuar që të vazhdoni edukimin tuaj në programim. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Google thotë se ndërprerja e shërbimeve për Huawei kërcënim për sigurinë e SHBA

Tags >

programim
Lajmet e fundit>