Lajmet

Mesazhet direkte të 1% të përdoruesve janë ekspozuar tha rrjeti social Twitter

Publikuar , 22 Shtator 2018
0
Problemi ka qenë ekzistent që prej Majit të 2017-ës tha Twitter. Mesazhet direkte të 1% të përdoruesve janë ekspozuar tha rrjeti social Twitter

Rrjeti social Twitter tha se ka njoftuar një numër përdoruesish se mesazhet e tyre private mund të jetë ekspozuar prej një vit.

Platforma fajëson një keqfunksionim i cili tashmë është riparuar ku mesazhet direkte mes përdoruesve dhe bizneseve që ofrojnë shërbim në Twitter të jenë bërë publike.

Problemi ka qenë ekzistent që prej Majit të 2017-ës tha Twitter.

Kompania tha se problemi është zgjidhur me të mësuar më 10 Shtator. Por rrjeti social shprehet pozitivisht duke thënë se vetëm 1% e tërë përdoruesve janë prekur.

Rrjeti social ka 335 milion përdorues aktivë në muaj. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Kina përdor rrjetet sociale kundër protestave në Hong Kong

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>