Lajmet

Mesazhet e WhatsApp mund të fshihen deri në një orë pas dërgimit

Publikuar , 12 Mars 2018
0
Nuk dihet pse limiti i ri është kaq specifik dhe faqja e suportit të WhatsApp nuk jep detaje. Mesazhet e WhatsApp mund të fshihen deri në një orë pas dërgimit

WhatsApp në heshtje të plotë ndryshoi mënyrën sesi opsioni i fshirjes të mesazheve të dërguara funksionon.

Prezantuar në Tetor si “Delete for Everyone,” përdoruesit mund të fshinin mesazhet e dërguara deri në 7 minuta pas dërgimit.

Por WABetaInfo kishte vënë re se versioni më i fundit i aplikacionit dërgon këtë limit nga 7 minuta në 1 orë, 8 minuta dhe 16 sekonda.

Nuk dihet pse limiti i ri është kaq specifik dhe faqja e suportit të WhatsApp nuk jep detaje.

Megjithatë tani e tutje përdoruesit do të kenë në dispozicion shumë më tepër kohë sesa kishin më përpara. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Huawei sjell P40, i pari për lidhje të qëndrueshme në 5G

Tags >

WhatsApp