Lajmet

Mësoni një gjuhë të re të huaj me aplikacionin Lingua.ly për Android

Publikuar , 05 Prill 2014
0
Mësoni një gjuhë të re të huaj me aplikacionin Lingua.ly për Android

f2xz3dp2es4vzxglc8hoAndroid: Ekziston edhe shtojca për Chrome me emrin Lingua.ly, që iu mundëson të mësoni fjalë të reja në një gjuhë të huaj.

Aplikacioni i ri për Android i shërbimit nuk ofron vetëm një shërbim të ngjashëm, por ju mundëson që të ndërtoni koleksionin tuaj personal me fjalët për fjalor.

Aplikacioni punon mjaft ngjashëm me versionin për desktop. Ju do të filloni duke iu nënshtruar një testi për aftësitë e tanishme që i keni dhe aplikacioni më pas ju ofron artikuj për të mësuar fjalë të reja duke u bazuar në nivelin tuaj të leximit. Ai po ashtu përmban karta flash, kuize dhe një listë për fjalor personal ku mund të shtoni fjalë që ose i keni mësuar, ose që doni t’i mësoni. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”aiAK8vYAgSk”]

LEXO EDHE:  Tesla zbulon makinën që përshkon 0-100 km/h nën 2 sekonda