Biznes

Michael Dell thumbon HP’n

Publikuar , 21 Gusht 2011
0
Michael Dell thumbon HP’n

Në atë listë nuk ka qenë asnjëherë Michael Dell, që është themelues dhe CEO i tanishëm i markës së njohur Dell, por mesa duket as ai nuk arriti t’i rezistojë mundësisë për të ngacmuar konkurrencën, më saktësisht HP’n, që gjatë kësaj jave bëri të ditur se po del prej biznesit të PC’ve dhe po përfundon zhvillimin e tabletëve me bazë në WebOS.

Këto janë cicërimat e Dell:

Kjo është një cicërim tjetër e Dell:

Kjo tërhoqi vëmendjen e HP:

Në cicërimën e katërt Dell duket se ia mori dorën…

Pa marrë parasysh këto cicërima ndikuan që njerëzit të qëndrojnë të lidhur për Twitter dhe të presin se çfarë po diskutohet. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Presidenti i Kinës e dërgon vlerën e Bitcoin në mbi 10 mijë dollarë