Lajmet

Microsoft dërgon ftesat e një evenimenti që do të mbahet me 26 Tetor

Publikuar , 09 Tetor 2016
0
Microsoft dërgon ftesat e një evenimenti që do të mbahet me 26 Tetor

microsoft-surface-invite-100686678-largeËshtë zyrtare: Microsoft do të mbajë një eveniment të rëndësishëm në Nju Jork gjatë fundit të muajit kur kompania pritet të hedhë dritë mbi kompjuterin e ri të spekuluar Surface All-in-One (AIO.)

Mungesa e një termi “Surface” apo “Harduer” ushqen akoma edhe më shumë kureshtjen e analistëve dhe mediave të industrisë. Në ftesën e 26 Tetorit Microsoft shkruan: “Shikoni çfarë ka të re prej Windows 10-tës.”

Çfarë të presim?

Duke qenë se vetë Microsoft e ka konfirmuar se përditësimi tjetër madhor i Windows 10-tës nuk do të mbërrijë përpara Janarit, informacionet rreth sistemit operativ pritet të jenë të pakta.surface-pro-4-100679807-large

Një pyetje akoma më interesante do të ishte e ardhmja e platformës mobile të Windows. Microsoft ka shprehur një angazhim të qartë duke e përditësuar vazhdimisht përfshi edhe versionet eksperimentale të programit Windows Insider.

Dhe ajo që do të jetë në qendër të vëmendjes së këtij evenimenti, kompjuter AIO Surface. Gjatë javës një fotot e një mausi dhe tastiere që i përkasin një kompjuteri AIO u shfaqën online. Po me procesorët Kaby Lake, a do ti adoptojë Microsoft? Ky eveniment ka të gjitha përgjigjet. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Gjermania kundër kriptomonedhës Libra në Evropë

Tags >

Microsoft