Softuer

Microsoft dëshiron që të mos përdoret Internet Explorer 6

Publikuar , 05 Mars 2011
0
Microsoft dëshiron që të mos përdoret Internet Explorer 6

Shiriti mund të quhet si i bezdisshëm. Microsoft së fundi ka lëshuar Internet Explorer 9 dhe që ai nuk do të jetë i gatshëm për sistemet operative Vista SP2 dhe Windows XP.  Kështu që përdoruesit që përdorin këto sisteme operative do të mund të përdornin version 9 të shfletuesit Internet Explorer.

Shiriti ka pamje të këtillë:

Versioni 8 i shfletuesit IE, i lëshuar para dy viteve, nuk mbështet teknologjinë HTML5. Nëse e shihni këtë shirit por nuk dëshironi ta shihni më, PC World Albanian përdoruesve që nuk mund të përdorin Internet Explorer 9 ua këshillon shfletuesit e tjerë shumë të mirë si Firefox, Google Chrome ose Opera./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Facebook Messenger ju jep 10 minuta kohë për të fshirë mesazhet e dërguara

Lajmet e fundit>