Lajmet

Microsoft do të nxjerrë Office 2013 në tetor 2012

Publikuar , 17 Shtator 2012
0
Microsoft do të nxjerrë Office 2013 në tetor 2012

Microsoft po përgatitet të nxjerrë azhurnimin e vet Office 2013 muajin e ardhshëm.

Klientët që do të blejnë një kopje të Office 2010 ndërmjet një periudhe të caktuar do të mund të kalojnë në Office 2013 ose falas ose me një ulje çmimi.

Mary Jo Foley nga ZDNet shprehet se një burim nga Microsoft i tha se kompania ka në plan ta nxjerrë këtë azhurnim në 19 tetor të këtij viti.

Të gjithë që do ta blejnë Office 2010 ndërmjet asaj date dhe 30 prill 2013 do të kenë disa privilegje.

Detaje se sa do të jetë ulja nuk janë zbuluar, gjithsesi është me vlerë të përmendet se një program i tillë që u bë me Office 2010 para disa kohësh u dha falas.

Oferta të tilla janë të shpeshta nga Microsoft si ajo e të kaluarit nga Windows 7 në 8 Pro për vetëm 14.99$ ose si ai i tipit që u bë nga Vista në Windows 7 totalisht falas.

Microsoft nuk ka publikuar asnjë infromacion lidhur me çfarë do të pritet të shohim me Office 2013. Foley thotë se Microsoft do i japë dritën jeshile për RTM në nëntor të 2012-s.

Disponueshmëria për publikun do të bëhet diku nga shkurti i vitit 2013. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Austria miraton ligjin që vret anonimitetin online

Lajmet e fundit>