Biznes

Microsoft edhe pa Bratz bashkëpunon me Yahoo

Publikuar , 15 Shtator 2011
0
Microsoft edhe pa Bratz bashkëpunon me Yahoo

CEO i Microsoft, Steve Ballmer, u përgjigj:

“Atje ka qindra miliona njerëz çdo ditë që përdorin shërbimet e Yahoo. Ne folëm me Tim Morse dhe bashkëpunimi ynë do të mbetet i fuqishëm, nuk ka rëndësi ku ata duan ta vendosin biznesin e tyre.

Udhëheqësi online i Microsoft, Qi Lurmely, punoi në hulumtime në Yahoo – duke qartësuar që kontrata mbetet e vlefshme, nuk ka rëndësi se kush është në pozitë dhe tha që ndërrimi i udhëheqjes nuk e ndryshon atë të cilën Microsoft është duke e punuar me inxhinierët e Yahoo, skuadrat e shitjes së reklamës dhe skuadrat e platformës./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Franca thirrje Bashkimit Evropian për rregullimin e kriptomonedhave

Lajmet e fundit>