Lajmet

Microsoft hap programin e përshtypjeve të Xbox për të gjithë përdoruesit

Publikuar , 09 Nëntor 2016
0
Microsoft hap programin e përshtypjeve të Xbox për të gjithë përdoruesit

q86lnwlqeg0-940x528Microsoft po zgjeron programin e versioneve eksperimentale të Xbox tek të gjithë pronarët e një Xbox, në javët e ardhshme.

Zhvilluesi i softuerit po e riemëron programin në “Xbox Insider Program,” duke e kombinuar me programin e versioneve eksperimentale të sistemit operativ Windows Insider Program.

Ndryshimet do të fillojnë të dalin në javët e ardhshme, dhe me to do të thotë që çdo kush që ka një Xbox do të mund të japë vlerësimet e tij.

Këto reagime do ta ndihmojnë Microsoft-in që ti japë formë përditësimeve të ardhshme të Xbox One, por versionet beta të përditësimeve të sistemit do të vazhdojnë të mbesin të gatshme vetëm për anëtarët e programit.

Microsoft ende nuk po hap përditësimet tek pjesëtarët e rinj të Xbox Insider Program. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Konsola e re Xbox e Microsoft vetëm si tillë nuk duket

Tags >

xbox
Lajmet e fundit>